Çocuklar için Afrika'da Yetimhane Yardımı

İnsanlara yardım etmek, zor anlarında mutlu etmek bir açıdan oldukça sevaptır. Özellikle yetimler konusunda peygamber efendimiz tarafından da sayısız olay aktarılmıştır. Annesi ve babasız kalan çocukların hayatı şüphesiz normal bir bireye göre daha zor sürecektir. Ancak onların yalnız olmadığını hissettirmek adına Afrika Platformu aracılı ile Afrikada yetimhane yardımı sağlanabilir.

Yetimhaneler annesiz, babasız kalmış çocukların bulunduğu alanlardır. Bu alan içerisinde kurumun sahip olduğu gelişme düzeyine göre bakım ihtiyaçları karşılanır. Biliniyor ki Afrika’nın belirli bir kısmı ciddi bir kuraklık ve sefillikle karşı karşıyadır. Afrika’nın bu noktalarında bulunan yerel halk ve yetim çocuklar ciddi sorunlarla baş başa kalır. Ancak sizlerin yardımı ile daha yaşanabilir bir hayat mümkündür.

Afrikada yetimhane yardımı belirli bir noktadan sonra neredeyse ihtiyaç, zorunluluk haline gelmektedir. Afrika’da su kuyusu açılımı gibi hayati öneme sahip ihtiyaçlar doğar. Maalesef orada bulunan kurum sahipleri ya da yerel halkın bu ihtiyacı karşılamaya gücü yetmez. Geçmiş zamandan itibaren Afrika bölgesinin büyük devletler tarafından sömürge ve kontrol altına alınması bu durumdan kaynaklanmaktadır.

Oldukça uygun fiyatlarla Afrikada yetimhane yardımı oluşturabilirsiniz. Yetimi sevindirmek sünnettir. Yardım kuruluşu olarak birden fazla yetimin günlük ihtiyacını karşılamayı üstlendik. Onların yeme, içme, sağlık, barınma gibi noktalarda yardımlarını karşılıyoruz. Ancak burada sizlere de ihtiyacımız var. Eğer siz de bir yetim yüzü güldürmek isterseniz telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Böylece peygamber efendimizin sünnetini yerine de getirebilirsiniz.

Afrika Platformu olarak, 250 yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz.

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı