Afrikada Kuran Dağıtımına Vesile Olun

Günümüzde ne yazık ki büyük, uluslararası devletlerin oluşturduğu politika durumundan ötürü kimi noktalarda insanlar ciddi zorluklar çekmektedir. Susuzluk, açlık ve sıcak hava denildiğinde akıllara ilk olarak Afrika geliyor. Afrikada yetimhane yardımı ya da Afrika’da su kuyusu açılışı sayesinde bir nebze de olsa orada bulunan insanların fizyolojik ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Yaşam savaşı veren insanların durumları bu noktada oldukça ciddidir. Kendileri herhangi bir eğlence aşamasını dahi düşünemez halde bulunuyorlar. Öncelikleri doyuramadıkları karınları ya da mevcut hastalıkları oluyor. Yaşam standartları diğer ülkeler ile kıyaslanamayacak durumlara varabiliyor. Devletin de gelir elde edebileceği noktalarına el koyulması ile vatandaşlara fayda sağlanamıyor.

Afrika’da su kuyusu açılışı ile bireylerin su ihtiyacı karşılanır. Peki sizlerde Afrikada Kuran dağıtımı ile güzel durumlara vesile olmaya ne dersiniz? Kuran’ı Kerim Müslüman aleminin kutsal kitabıdır. Afrika bölgesinin ciddi bir kısmında da özellikle Osmanlı zamanında buralara yapılan seferler ve ele geçirme sonucunda Müslümanlar bulunmaktadır. Bu Müslümanlar şartlar ne kadar zor da olsa ibadetlerini yerine getirmeye çalışır.

Suyu bile bulmanı zor olduğu bir ülkede Kuran’ı Kerim nasıl rahat bulunabilir ki? Elbette rahatlık diye bir durum söz konusu değildir. Ancak tek bir hareketiniz ile kişilerin bu ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Şüphesiz onların sevabına yardımcı olacağınız için sizin de alacağınız sevap ayrı olacaktır. Afrikada Kuran dağıtımı teker teker gerçekleştirilir. İstediğiniz sayıda kutsal kitabı kişilere ulaştırabilirsiniz. Böylece Müslümanlık konusunda da devamlılığı sağlamış olursunuz.

 

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı