Su Kuyusu Yapımı İçin Destek Olun!

Su Kuyusu Yapımı İçin Destek Olun!

Su kuyusu yapımı Afrika halkının en çok ihtiyaç duyduğu şeyler arasında yer almaktadır. Her ne kadar sağlıklı bir şekilde beslenemeseler dahi içtikleri sular oldukça kirli olduğundan ve bu kirli suya bile kilometrelerce gitmek zorunda olduklarından dolayı bu bölgelere açılan su kuyuları pek çok hastalığın önüne geçerek insanların ölmesine engel olmaktadır. Bölge halkının içmiş olduğu sular bizim çamurlu diye tabir ettiğimiz ve normalde değil içmeyi ayak bile basmayacağımız sulardır.

Uzun yıllardır bölgede faaliyetlerini sürdüren kurumumuz siz yardımseverlerin hayırları ile bölgede temiz su kaynakları oluşturarak hastalık oranlarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Ölüm sayılarının oldukça yüksek olduğu bu ülkede ölüm nedenleri ya sudan bulaşan hastalıklar ya da açlıktan dolayı olmaktadır. Tüm bu durumların önüne geçerek açılan su kuyuları sayesinde bu ölüm oranlarını elimizden geldiği kadar azaltmaya çalışmaktayız.

Bunların yanı sıra Afrika’da ramazan iftar yemekleri ve Afrika’da kurban kesimi düzenleyerek de beslenebilmelerine yardımcı olmaktayız. Elbette bu yardımlarımızın daha çok artabilmesi için siz hayırseverlere ihtiyacımız bulunmaktadır. Bizler sizler adına bölgede araştırmalar yaparak ihtiyaç sahiplerini bulmakta temiz suya ve yiyeceğe kavuşabilmelerine destek olmaktayız. Özellikle Afrika'da su kuyusu yapımı için yapacağınız pek çok yardım bulunmaktadır. Bölge de açılan kuyulara ister ortak paylar ile destek olurken isterseniz kendi adınıza tamamen bir kuyunun yapımını da üstlenebilme şansınız bulunmaktadır.