Afrika Platform Organizasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. çalışma prensiplerinin başında insani değerlere bağlı olmak yer alırken yapılacak yardım faaliyetlerinin organizasyonu için gerekli tüm çalışmalarda şirketin profesyonel hizmetlerine ulaşmak mümkündür.
 
Afrika Platform Organizasyon Hizmetleri, hiç bir cemaat, vakıf veya derneğe bağlı olmayıp doğrudan Türkiye Cumhuriyeti Yasal Çerçevesinin vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda organizasyon hizmetleri sunmaktadır.
 
Şirket Afrika başta olmak üzere yardım faaliyeti gerçekleştirilen bölgelerde ulaştırılacak yardımların eşit bir dağıtım ağına sahip olması, adil bir insani yardımın gerçekleştirilmesi ve organizasyon esnasında her tür teknik gereklerin yerine getirilmesi için hizmet vermektedir.
 
Yardım süreçlerinin sorunsuz tamamlanması için firmanın sağlayacağı hizmetlerin önemi oldukça fazladır. Bu tür bölgelerde yapılacak yardımlarda coğrafyayı iyi tanımak oldukça önemlidir. Şirket bölgedeki çalışmaları neticesinde geniş bir tecrübeye sahiptir.
 
Yardım kurumlarının bölgede yapacağı faaliyetler esnasında ihtiyaçları olabilecek teknik çalışmalar başta olmak üzere yardımların ihtiyaç sahiplerine eşit şekilde ulaşmasına kadar olan süreçlerde Afrika Platform Organizasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. yararlı faaliyetler yapmaktadır.
 
Bölgeye gelen yardım kuruluşu gözlemcileri için gerekli olabilecek her tür aracın kiralanması ya da konaklama faaliyetleri için uygun yerlerin tespit edilmesi ve ayarlanması işlemleri eksiksiz ve seri bir şekilde yapılmaktadır.
 
Firmanın faaliyetlerinden bazıları arasında Afrika ve Asya bölgesine su kuyusu açılışı yapan yardım derneklerine hizmet götürmek, yine Kur’an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştiren yardım kuruluşlarına lojistik destek sağlamak gibi birçok yararlı hizmet yer almaktadır.
 
Afrika Platform Organizasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. bir yardım kuruluşu olmayıp yardım kuruluşlarına çalışmalarını kolaylıkla yürütmeleri için gerekli hizmeti götüren bir firmadır.
 
Afrika Platform Organizasyon Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., susuzluğun ve yoksulluğun yaşandığı bölgelere ise insani yardım taşımaktadır. İslami eğitimin sıkıntısız şekilde gerçekleşmesi için başta talebeler, onların aileleri ve ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimize yardımlar ulaştırılmaktadır. Bu hizmetler, su kuyusu açılması, Ramazan ayında kişi, kurum, dernek ve vakıflara kurban, gıda ve eşya dağıtımı, mescid, külliye benzeri imar faaliyetleri, acil afet yardımı ve sağlık projelerinden oluşmaktadır. İnsanın yaşaması için en temel ihtiyacı olan su ve yiyecek tedarik hizmetleri aksatılmadan ihtiyaç sahibi ülkelere ulaştırılmaktadır.
 
Allah’ın gökten yağmur indirmesi ve yeryüzünün yemyeşil donatılması gibi, biz de bağışçılarımızın destekleriyle açtığımız su kuyularıyla, Afrika ve Güney Asya’daki kardeşlerimizin temiz suya erişmelerine vesile oluyoruz. Su kuyusu projeleriyle su sorununu çözdüğümüz yerlerde İslami eğitim için daha sağlam temeller atıyoruz.